CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

Hüseyin G.

Hüseyin G.
(Başkent Üniversitesi, Uluslararası Ticaret Bölümü 3. Snıf Öğrencisi)
(NEW YORK)

"Herkeste olduğu gibi ben de aklımda soru işaretleri ile gittim, Türkiye’den kilometrelerce uzağa. Dünyanın dört bir yanından insanlar, değişik karakterde milyonlarca kişi. Elbette ilk başta adapte olabilmek, çalışma ve yaşam koşullarına ayak uydurabilmek çok zor oldu benim için. Yoğun iş temposu, insanlarla yaşanan diyaloglarda çekilen zorluk elbette en başta kâbus gibi geldi ama bir şekilde alışmak zorundaydım, onların bana uymasını değil benim onlara uymam da işin püf noktası. İlk zamanlardaki o zorlukları aştıktan sonra gerek çalışma ekibindeki arkadaşlarımla gerekse çalıştığım otele gelen müşterilerde ilişkilerimde çok fazla zorluk yaşamadım.

Şans eseri, kendimi içinde çalışırken bulduğum ekip ise yaz boyunca benim en büyük avantajım oldu. Beraber çalıştığım 40’ı aşkın aktivite ekibi yabancılardan oluşmaktaydı ki bunların çoğu İngiliz, Avustralya ve Yeni Zelanda uyruklulardı. E haliyle ana dilleri tabiki İngilizce’ydi. Başta da belirttiğim gibi onlarla ilişkilerimde konuşmakta, onları anlamakta zorluk yaşadım, ama benim için bulunmaz bir fırsat olduğunu düşündüğüm bu ekiple çalışmak ileriki zamanlarda daha eğlenceli bir hal almaya başladı, artık hem İngilizcemi gerekli seviyede geliştiriyor hem de gayet eğlenceli insanlarla sıkı dostluklar kurmaya başlıyordum.

Sonunda bu program bana buradan gitmeden önceki hayallerimden fazlasını kattı, yaptığım o dil pratiği başka bir işte çalışsam şayet yapılamayabilirdi. Bunların yanında tanıdığım onlarca çeşit insan ve çalıştığım ortam benim için inanılmaz bir hayat tecrübesi oldu, bunun için başta CAMPUSEDU Work and Study Abroad olmak üzere ve otelin böyle bir departmanında çalışmamı sağlayan şans meleklerine çok şey borçluyum, herkese her şey için teşekkürler..."

 

  Canlı DestekÇEVRİM DIŞI

  - Size nasıl yardımcı olabilirim?

  Konuşmaya Katıl
  Danışman Köşesi
  TÜLAY AYKUTELİTÜLAY AYKUTELİ
  CAMPUSEDU ile Yurtdışında Dil Eğitimi

  Amacımız, rekabetçi dünya koşulları içerisinde boğulup kalan bireyleri her türlü rekabete hazır duruma getirebilmek ve bu amaca ulaşmak için de en önemli koşullardan biri olan dil edinimi konusunda da sizlere kaliteli ve güven dolu bir eğitim hizmeti sunmaktır.

  Devamı
  Tüm Makaleler

   
  #
  Tamam