CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE

VİZE ALAN ÖĞRENCİLERİMİZ RANDEVU ÜCRETLERİNİ SENEYE DE KULLANABİLİR!

Konsolosluktan yapılan duyuruya göre vizesini almış ancak Covid-19 endişesiyle programa bu yaz katılamayacak öğrenciler vize ücretlerini 1 yıl süreyle kullanabilecekler.

KONSOLOSLUKTAN YAPILAN DUYURUYA GÖRE VİZESİNİ ALMIŞ AMA PROGRAMA COVID-19 ENDİŞESİYLE KATILAMAYACAK ÖĞRENCİLER VİZE ÜCRETLERİNİ 1 YIL SÜREYLE KULLANABİLECEKLER

 

20 Mayıs’ta konsolosluktan gelen duyuruda VİZESİNİ ALMIŞ öğrencilerin bu vizelerin iptali için Konsolosluğa geri gönderebilecekleri duyuruldu. Sizin nasıl tercih ettiğinize bağlı olarak vizelerinizi 221(G) (Administrative Process) veya 214(B) (Visa Cancellation) yasalarına göre reddedebileceklerini belirttiler. 

 

221(G) altında reddedilirse, 160 USD vize başvuru ücretini B1/B2 vizesine veya gelecek yaz SWT 2021 programına başvurmak için bir yıl içinde kullanabileceksiniz (vize ücretinizi ödediğiniz günden sonraki 1 yıl içerisinde). 221(G) yasasına göre redden ancak seneye de SWT 2021’e katılmaya uygun öğrenciler yararlanabilecekler. Son sınıf olup da seneye SWT programına katılma koşullarından birisi olan öğrenciliğin devam etme şartını sağlayamayacaklar 214(B) yapılabilecekler ancak vize ücretlerini tekrar kullanamayacaklar.

 

Bu sayede programını iptal ya da seneye ertelemek konusunda kararsız kalan öğrencilerimiz, seneye Work and Travel programına katılırlarsa veya seneye ertelerlerse tekrardan vize ücreti ödemelerine de gerek kalmayacak. Ancak dikkat etmeniz gereken şey yukarıda da belirttiğimiz gibi, aynı ücreti tekrar kullanabilmek için bu sene vize başvuru ücretinizi ödediğiniz tarihten itibaren 1 yıl içerisinde vize başvurunuzu yapmalısınız. 

 

Bundan yararlanmak isteyen öğrencilerimiz pasaportlarını vizelerini nereden aldıklarına bağlı olarak Ankara Büyükelçiliği’ne ya da İstanbul Başkonsolosluğu’na, 221(G) veya 214(B) kodlarından hangisini kullanmak istediklerini belirten bir dilekçe ile beraber iki şekilde iletebilirler:

- Grup randevu sisteminden “Kurye Yetkilendirme Sertifikası” alarak PTT ile ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. Grup randevu sistemine sizin erişiminiz olmayacaktır, bu konuda danışmanınızdan yardım alabilirsiniz. 

- Pasaportunuzu ödeme yaparak kendiniz de gönderebilirsiniz.

 

Bu işlemi vizenizin bitiş tarihine kadar yapabilirsiniz.

 

Vize başvuru ücretini ödemiş ancak vize başvurusu yapamamış katılımcılarımız için ödemiş oldukları 160 USD vize başvuru ücretini, bu ücreti ödedikleri tarihten itibaren 1 YIL içerisinde kullanabileceklerini daha önceden duyurmuştuk.

 

Aklınıza takılan sorularda danışmanlarınızla iletişime geçebilirsiniz.CAMPUSEDU WAT TEAM

 

  Canlı DestekÇEVRİM İÇİ

  - Size nasıl yardımcı olabilirim?

  Konuşmaya Katıl
  Danışman Köşesi
  TÜLAY AYKUTELİTÜLAY AYKUTELİ
  CAMPUSEDU ile Yurtdışında Dil Eğitimi

  Amacımız, rekabetçi dünya koşulları içerisinde boğulup kalan bireyleri her türlü rekabete hazır duruma getirebilmek ve bu amaca ulaşmak için de en önemli koşullardan biri olan dil edinimi konusunda da sizlere kaliteli ve güven dolu bir eğitim hizmeti sunmaktır.

  Devamı
  Tüm Makaleler

   
  #
  Tamam