CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE

Okullardaki Sosyal Etkinlikler

Her öğrenci okulun ilk günü seviye tespit sınavına alınarak kendisine uygun bir gruba yerleştirilir. Dil okulları yeni kaydolan...

Her öğrenci okulun ilk günü seviye tespit sınavına alınarak kendisine uygun bir gruba yerleştirilir. Dil okulları yeni kaydolan öğrencilere bazen siz ülkeye giriş yapmadan bazen de okula geldiğiniz ilk gün "Hoşgeldiniz Paketi" diye adlandırdıkları, içerisinde o şehre ait haritaların, bir kimlik kartının, çeşitli kullanışlı bilgilerin ve kurs ile ilgili malzemelerin bulunduğu bir dosya verirler. Kurs başlamadan önce, eğitimciler ve okuldaki sosyal aktivite koordinatörleri tarafından “Ilk Gün Oryantasyonu” diye adlandırılan bir tanıtım sunuşu yapılır ve böylelikle dünyanın dört bir tarafından gelmiş olan öğrencilerin ülkede yabancılık çekmemesi sağlanır. Oryantasyon içerisinde; eğitim verecek öğretmenler ve diğer görevliler kendilerini tanıtır, öğrencilerin okulda ve kursta uyması gerekenler anlatılır, derslerin işleniş tarzları hakkında bilgi verilir, ayrıca şehir ve ülkeyle ilgili bazı tanıtımlar yapılır. Daha sonra ara verilir ve öğrenciler ilk derslerini işlemek üzere sınıflarına dağılırlar. Yine çoğu okulumuzda oryantasyonlardan ayrı olarak yeni gelen öğrenciler için tanışma yemekleri ve hoşgeldin partileri düzenlenmektedir. Oldukça eğlenceli geçen bu aktiviteler sayesinde ortama olabiliğince çabuk uyum sağlarsınız; bu da kalan günlerinizi daha rahat geçirebilmeniz ve sosyalleşebilmeniz açısından bulunmaz bir fırsattır.

  Canlı DestekÇEVRİM DIŞI

  - Size nasıl yardımcı olabilirim?

  Konuşmaya Katıl
  Danışman Köşesi
  TÜLAY AYKUTELİTÜLAY AYKUTELİ
  CAMPUSEDU ile Yurtdışında Dil Eğitimi

  Amacımız, rekabetçi dünya koşulları içerisinde boğulup kalan bireyleri her türlü rekabete hazır duruma getirebilmek ve bu amaca ulaşmak için de en önemli koşullardan biri olan dil edinimi konusunda da sizlere kaliteli ve güven dolu bir eğitim hizmeti sunmaktır.

  Devamı
  Tüm Makaleler

   
  #
  Tamam