CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE

Amerika'da Gece Hayatı

Amerika'da Gece Hayatı

 AMERİKA’DA GECE HAYATI

Dünyanın en hareketli, en eğlenceli gece kulüplerinin bulunduğu Amerika’nın gece hayatı ülkemizden ve dünyanın bir çok ülkesinden gelen genç yaştaki öğrencilerin hayallerini süslüyor olabilir. Hollywood filmlerinde, Netflix dizilerinde izlediğimiz gibi; harika kulüplerde, konserlerde, festivallerde dans etmeyi, müzik dinlemeyi, eğlenmeyi kim istemez ki.

21 Yaş Kuralı 

Çoğu ülkenin aksine, Amerika’da alkollü içecek tüketmek istiyorsanız en az 21 yaşında olmalısınız. Her gittiğiniz yerde olmasa bile bazı yerler kimlik sorabiliyor. Kimlik göstermediğiniz sürece de size alkollü içecek getirmeyi reddedebiliyorlar. Bu tabii ki her mekân için geçerli değil ama sizin pasaportunuz ya da varsa ehliyetiniz, hep yanınızda olsun. (Bazı mekânlar eski tip Türkiye Cumhuriyeti nüfus kartlarını da kabul etmeyebiliyor.)
Başka birinin ‘’ID’’ si ile giriş yapmaya çalışmak sizi zor durumda bırakmaktan başka bir şeye yaramayacaktır. Eğer pasaportunuzu ya da ID nizi yanınızda taşımazsanız 21 yaşın üzerinde de gözükseniz sizi içeri almayacaklardır. Yasalara göre 40 yaşının altında gözüken her bireye gece kulübü girişlerinde, sigara ve alkol satışlarında görevliler ID sormak zorundadır.
Eğer 21 yaşın üzerindeyseniz dilediğinizi içebilirsiniz. Gideceğiniz herhangi bir mekanda bir içecek istediğinizde ve kredi kartınızı uzattığınızda size ‘’open tab’’ mi sorusu gelebilir. Bunun anlamı eğer gece boyunca içmeye devam edeceksiniz, gecenin sonunda tüm hesabı oradan alacağım, seni de kendimi de uğraştırmayacağımdır.
Ülkemizin aksine Amerika’da bahşiş vermek nezaketten ziyade yazılı olmayan bir kuraldır. Neden bahşiş bırakmadın diye kimse söylemez ancak ilgi alakaları hemen değişecektir.

Work and Travel Bölgeleri 

International ve Amerikalı öğrencilerin çoğunlukta olduğu bir çok Work and Travel destinasyonunda genellikle partiler gece saat 11.00 gibi başlar ve en geç 02.30 gibi son bulur, bunun sebebi ise bölgede bir çok işletmenin olması ve bu işletmelerde sabah saat 08.00, 09.00 gibi işe başlayacak gençlerin olmasıdır. Programa katılan öğrencilerin yeterli performansı gösterebilmesi, işlerinden kovulmaması için bölgelerin genel kuralları bu şekildedir.
Work and Travel programının ''travel'' döneminde gideceğiniz; (NYC, LA, Las Vegas ) gibi büyük şehirlerde dilediğiniz gibi sabahlara kadar eğlenebilirsiniz.
Özgürlükler ülkesi olduğunu bildiğimiz Amerika’da özgürlüğümüz olması gerektiği gibi bir başkasının kişisel alanına girdiğimizde biter. Bu konuda da yaptırımlar çok katıdır. Karşılaştığımız yada yeni tanıştığımız karşı cins ile kurduğumuz herhangi bir uygunsuz durum programızı hatta özgürlüğünüzü tehlikeye sokabilir.

İlginizi Çekebilir:  Work and Travel Programına Katılan Öğrencinin Programdan Kazancı

Yorum Formu

 
#
Tamam