CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE

Serkan K.

Serkan K.
Kırıkkale Üniversitesi, İktisat Bölümü 4. Sınıf Öğrencisi

Merhaba arkadaşlar!... Ben SERHAN K. Kırıkkale Üniversitesi İktisat Bölümü son sınıf öğrencisiyim. Bu yazıyı okuduğunuza göre siz de bu yazı ABD'de geçirmeyi düşünüyorsunuz. Geçen sene ben de sizin gibi sadece düşünüyordum ve istiyordum.Şu anda geçtiğimiz yazı ABD'de geçirmenin mutluluğunu yaşıyorum ve bu sene tekrar gitmeyi istiyorum. Yazı ABD'de geçirmek size hayal gibi gelmesin yalnızca istemeniz yeterli.
Oraya gitmeden önceki en büyük korkunuz eminim ki dil. Bu benim de en büyük korkumdu. Ancak oradaki insanlar çok anlayışlılar bu konuda ve belli bir süre geçtiğinde zaten bu korkuyu üzerinizden atıyorsunuz. Siz de İngilizce konuşmak için can atıyorsunuz ve konuşmak için her fırsatı değerlendirmeye çalışıyorsunuz. İkinci bir korku da orada yalnız kalma korkusu; bunu düşünmeyin bile. Orada o kadar çok sizin gibi öğrenci var ki ve çok çabuk birbirinize ısınıyorsunuz, kalıcı arkadaşlıklar kuruyorsunuz. Sonuçta oraya gitmeden önceki korkularınızı boşuna yaşıyorsunuz. Oraya gittiğinizde hepsinin ne kadar anlamsız olduğunu inanın bana göreceksiniz.
Benden size birkaç tavsiye; giderken çok fazla eşya götürmeyin, pratik olun ve sadece gerçekten işinize yarayacak şeyleri alın yanınıza. Çünkü dönüşte emin olun çok fazla eşyanız olacak. Erkekler için eğer bir saç kesme makineniz varsa mutlaka yanınıza alın, güvenin bana çok lazım olacak. Bayanlar için saç kurutma makinesi gerçekten çok büyük ihtiyaç orada biraz pahalı bu tür eşyalar. Ancak yine bayanlar için sakın yanınıza çok fazla makyaj malzemesi almayın orada çok ucuz. Oraya ilk gittiğinizde size biraz pahalı gelebilir ama her şeyin nerede ucuz olduğunu belli bir zaman sonra öğreniyorsunuz ve bu oradaki hayatınızı çok kolaylaştırıyor.
ABD sizin için bir hayal olmasın.Sadece isteyin ve birde bakacaksınız ki uçaktasınız. Güvenin bana kesinlikle pişman olmayacaksınız ve tekrar gitmek isteyeceksiniz.

  Canlı DestekÇEVRİM DIŞI

  - Size nasıl yardımcı olabilirim?

  Konuşmaya Katıl
  Danışman Köşesi
  DAMLA ÇAMLIBELDAMLA ÇAMLIBEL
  WORK AND TRAVEL’DAN ÖNCE & WORK AND TRAVEL’DAN SONRA

  ilk kez kendi paramı kazandım, büyük bir sorumluluk aldım, bambaşka bir kültürle tanıştım, birçok yeni arkadaş edindim, alışveriş yaptım ve çok eğlendim.

  Devamı
  Tüm Makaleler

   
  #
  Tamam