CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE

Work and Travel Self Placement Seçeneğinde Hizmete Dahil Olan ve Olmayan Opsiyonlar

Work and Travel Self Placement Seçeneğinde Hizmete Dahil Olan ve Olmayan Opsiyonlar

Work and Travel Self Placement Seçeneğinde Hizmete Dahil Olan ve Olmayan Opsiyonlar

Work and Travel ‘Self Placement’ program seçeneği katılımcıların Amerika’da yaz boyu çalışacağı, iş yerini ve konaklamasını kendilerinin organize edeceği program türüdür. Peki Self Placement seçeneğinde şirketin rolü nedir? Avantajları ve dezavantajları nelerdir? Hangi durumlarda Self Placement seçebiliriz? İnceleyelim…
En avantajlı yanı Full Placement program seçeneğinden daha az maliyetli olmasıdır. Self Placement program seçeneğini seçen katılımcıların zorluklarının en aza indirgenmesi için daha önceden Work and Travel programına katılmış, işleyişi ve işvereni biliyor olması önemlidir. Çünkü iş yerinizin, konaklamanızın ve bu sürecin belgelerinin aranje edilmesinde Work and Travel şirketinizin bir yükümlülüğü yoktur. Tecrübeniz olmadan tüm sorumluluğun size ait olması biraz can sıkıcı olabilir. Self Placement program seçeneğinde katılımcının iş yerinde veya konaklamasında yaşadığı sorunlar tamamen kendi sorumluluğundadır.
Work and Travel programı katılımcıların seçtiği bu program seçeneğinde şirketlerin rolünü açıklayacak olursak:
İşin programa uygunluğu hakkında sizleri bilgilendirir, Amerika’daki Sponsor ile iletişime geçerek işin ve bölgenin uygunluğunun kontrol edilmesi, vize için gerekli olan SEVIS ve yasal çalışma (DS-2019) belgenizin Amerika’dan getirilmesi, başvuru süresi boyunca belge kontrolleriniz, vize danışmanlığı ve önemli uyarılar yapılır. Work and Travel program süresini kapsayacak Sağlık ve Seyahat Sigortanız yapılır, ilk defa gidenler için ise Sosyal Güvenlik Numarası başvurusunda yol gösterilir.
Sonuç olarak; Work and Travel katılımcısı bu işlemler esnasında yalnız bırakılmaz sadece iş yükü Full Placement program seçeneğine göre fazla olabilir.

Yorum Formu

 
#
Tamam