CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE

Work and Travel Programını Dil Okulundan Ayıran Noktalar

Work and Travel Programını Dil Okulundan Ayıran Noktalar

WORK AND TRAVEL PROGRAMINI DİL OKULUNDAN AYIRAN NOKTALAR

Work and travel programı üniversite öğrencilerinin katılmış olduğu ve sadece Amerika’da geçerli bir kültürel değişim programıdır. Ancak dil okulu programlarına katılmak için öğrencilik şartı aranmaz ya da sadece Amerika’da dil okulu yapmak zorunda değilsiniz. Hangi dili öğrenmek istiyorsanız o dilin konuşulduğu ülkeye giderek yeteneğinizi ilerletebilirsiniz.

Work and travel programında öğrenciler belli bir süre (3 ay civarı) çalıştıktan sonra Amerika içinde görmek istedikleri eyaletlere gidebilirler. Ancak dil okulu programlarında katılımcılar yıllık izinlerinde bile dil öğrenme amaçlı seyahat etme hakkına sahiptirler.

Work and travel programında öğrenciler gitmeden önce belli bir miktar ücret ödeyerek programa katılırlar. Program süresince maaşlı çalışan olacakları için ekstra bir ödemeleri olmaz ve program ücretini amorti ederek daha fazla para ile birlikte bile dönebilirler. Ancak dil okulu programlarında ülkeye ve kalış süresine göre öğrencilerin çalışma izni olmayabilir. Bu da en başta verilen ücrete ilave olarak ekstra maliyet anlamına gelir.

Work and travel programına katılan öğrenciler mevcut İngilizce seviyelerini geliştirmek ve pratik yapma imkanı için programa katılırlar. Eğer katılım koşulları öğrenci tarafından sağlanmıyorsa programa kaydı alınmaz. Ancak dil okulu programlarında katılımcılar sıfır ya da başlangıç seviyesindeyken bile programa katılabilirler. Bu programın amacı dil öğrenmedir.

Work and travel programına katılan öğrenciler sadece yaz döneminde programa katılabilir ve bunun dışında boş zamanları varsa değerlendiremez. Ancak dil okulu programları yılın herhangi bir döneminde gerçekleştirilebilir. Böylece merak ettiğiniz ve dilini öğrenmek istediğiniz ülkenin herhangi bir mevsimini orada geçirebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için CAMPUSEDU danışmanlarına ulaşabilirsiniz. 

İlginizi çekebilir;

https://campusedu.com.tr/blog/work-and-travel-nedir-ne-degildir/

Yorum Formu

 
#
Tamam