CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE

Work and Travel Programına Katılan Öğrencinin Programdan Kazancı

Work and Travel Programına Katılan Öğrencinin Programdan Kazancı

WORK AND TRAVEL PROGRAMINA KATILAN ÖĞRENCİNİN PROGRAMDAN KAZANCI

Work and travel programı size kendi sınırlarınızı anlamanız için fırsat tanır. Work and travel programına katılan öğrenciler tüm işlemlerini (yeme-içme, temizlik, çamaşır vb.) kendileri halletmek zorunda kaldıkları için sorumluluk almak zorundadır. Böylece aslında ev işlerinde de ne kadar yetenekli olabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri olan Amerika’yı tekrar keşfetme şansına ulaşırsınız. Work and travel programına katılarak kazandığınız para ile hayalini kurduğu Las Vegas, New York, Seattle, Los Angeles, Chicago, San Francisco, Boston, Miami, San Diego gibi metropolleri gezme imkanı yakalayabilirsiniz.

İngilizcenizi özellikle konuşma ve dinleme anlamında çok geliştirebilirsiniz. Amerika’ya ilk gittiğiniz zaman aksan farklılıkları veya alışma sürecinde sıkıntılar yaşayabilir ve bunlar da canınızı biraz sıkabilir. Fakat alışma sürecinizden sonra İngilizce düşünmeye ve refleks cevaplar verdiğinizi fark edebilirsiniz. Hatta belki İngilizce espri bile yapabilirsiniz.

Dünyanın dört bir yanından arkadaş edinebilirsiniz. Bu sayede yeni tatil planları yapabilirsiniz. Work and travel programına birçok ülkeden öğrenci katıldığı için yeni ve farklı arkadaşlıklar edinebilirsiniz. Böylece yeni ülkeleri gezmek için güzel bahaneleriniz olur. :)

Instagram, Facebook gibi sosyal medya programlarında havanızı atabilirsiniz. Amerika yolculuğunuza çıktığınız andan döndüğünüz ana kadar bin tane story/fotoğraf paylaşarak Türkiye’de kalan arkadaşlarınıza ve danışmanınıza hava atabilirsiniz. Ancak sonunda takipçi sayınızda bir azalma olabilir, dikkat edin. :)

Elektronik aletleri daha ucuza alıp, bissürüüüü alışveriş yapabilirsiniz. Biliyorsunuz ki Amerika demek bir çok öğrenci için daha uygun fiyatlı alışveriş anlamına geliyor. Sizde Amerika’da Türkiye’den daha uygun fiyatlar marka ürünler alıp ailenize/arkadaşlarınıza hediyeler getirebilir ya da kendiniz kullanarak “ Aaa yok canım ben onu Amerika’dan aldım” diyebilirsiniz.

Yorum Formu

 
#
Tamam