CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE

Work and Travel Programında Fudgery'de Çalışmak

Work and Travel Programında Fudgery'de Çalışmak

Work and Travel’ın En Güzel İşlerinden Biri; THE FUDGERY 

Work and Travel… ABD Hükümeti’nin dünyanın dört bir yanından üniversite öğrencilerine ülkelerinde çalışma ve seyahat etme imkanı sağladığı bu kültürel değişim programı katılımcılara çeşit çeşit işler sunmakta. Bu noktada danışmanınıza ve size düşen ortak görev ise; kendinize uygun olduğunu öngördüğünüz işi seçmek. Çünkü size hitap etmeyen her iş, güzel bir yaza dair hayallerinizi suya düşürme ihtimalini yükseltir. Bu yüzden işinizin tüm detaylarını okuyup doğru seçim yaptığınızdan emin olun. Ben kendi adıma en doğru işi seçmiştim; The Fudgery.
Çünkü Fudgery, müşterilerle birebir iletişimde olabileceğim, onlarla bol bol sohbet etmemi mümkün kılan, eğlenmeyi çalışanlarına şart koşan bir firmaydı. Kurucular “Eğer müşteriler eğlenmediğimizi düşünürse bizden alışveriş yapmak istemez.” Şeklinde bir mentaliteye sahip olduğu için moraliniz bozuk bile olsa iş arkadaşlarınız veya eğlenceli iş kurallarınız modunuzu yükseltmeye yetiyor. İçerde şekerlemeler için bestelenip söylenen şarkılar, sürekli duyabildiğiniz mis gibi çikolata kokusu, rengarenk dondurma ve frozenlar, en önemlisi de çoğunluğu Amerikalı olan müşterilerinizin size gösterdikleri samimiyet. Bu ortamda mutsuz olmak biraz zordu. Zaten şekerleme dükkanına gelen müşteriler de çoğunlukla oraya mutlulukla geldikleri için müşteri memnuniyeti çok da uğraştırmıyor.
Elbette iş arkadaşlarınız, şefleriniz, aile ve yuva özleminiz her zaman ruh halinizi olumlu yönde etkilemeyebilir fakat çalışma ortamında belli bir samimiyeti tutturduğunuz zaman tüm pürüzlerin tek tek giderilebildiğini, eskiden zor gelen çalışma şartlarının bir ay sonra aslında hiç de zor olmadığını aksine o tempoyu ülkenize döndüğünüz zaman özleyeceğinizi anlıyorsunuz.
Her Work and Travel katılımcısıdan da The Fudgery’yi bu kadar sevmesini, firmadan bu kadar memnun kalmış olmasını bekleyemeyiz fakat çoğunun Türkiye’ye dönerken çok mutlu olduğunu söyleyebiliriz. Müşterilerle bir garson kadar iletişimde kalabilen (bir o kadar da İngilizce seviyesi isteyen) bu iş hem dil seviyeniz, hem iş tecrübeniz için yadsınamaz bir ilerleme kaydetmenize fayda sağlayacaktır.
The Fudgery’yi ben ve en yakın arkadaşım kadar sevebilir misiniz bilmiyorum ama çalışırken eğlenmek istiyorsanız kesinlikle ilk sıralara eklemeniz gereken bir iş olduğunu söyleyebilirim. Fudge&Fun!

Yorum Formu

 
#
Tamam