CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

Erdi D.

12 HAZİRAN 2010 ERDİ D. - (Hacettepe Ünv. Endüstri Mühendisliği Bölümü 1. sınıf öğrencisi) (Clementon Park, New Jersey)

Ömer Bey Amerika'dan sevgiler, nasılsınız?

Kısaca yaşadıklarımızı size özetleyeyim. 10 Haziran sabahı bildiğiniz gibi uçaklarımıza bindik ve 1 saatlik rötarla saat 14.30 gibi Newark'a indik. Havaalanında hemen Cetusa t-shirtlü Dennis adındaki görevliyi gördük. O bizi Days Inn Berlin'e kadar getirdi. Çok şanslıyız ki burası çok iyi bir yer çıktı. Sahipleri Hint'li ve bize çok yardımcı oldular. Odalar da çok güzel, inerneti sıcak suyu mevcut. Diğer arkadaşlara geçici olarak kalmaları için önerebilirsiniz. Zaten kendileriylede telefonda görüşüyoruz. Ancak park'a biraz uzak mesafede. Taksi ile 20 dolar tutuyor. Ilk gün odamıza yerleştik ve sizin mailinizi gördük. Sabah erken uyanıp otelin kahvaltısını yaptıktan sonra, direk taksi çağırarak parka gittik. Parkta'ki iş verenlerde gayet cana yakın davranıp bize gerekli belgeleri doldurttular. Parkın genel kurallarını anlattılar, ancak cidden ingilizce konusunda biraz sıkıntı yaşadık, konuşmalarını anlamak zor oluyor umarım kısa sürede alışırız. Muhammed yarın sabah, benle Yiğit'te önümüzdeki hafta işlerimize başlıyoruz.

Daha sonra sizin mailde yolladığınız adresi bulduk ve Rajan Khosla ile görüştük. Oda bir hintli ve bize yardımcı oldu. Ancak 6 kişiyi 3-3 böleceğini söyledi. Evleri gezdirdi bize, buzdolabı, bulaşık makinası ve çamaşır makinası mevcut. Güzel bahçeli müstakil bir ev. Beğendik ve gaz elektrik parası dahil 1066 dolar fiyat verdi. Ayrıca eylül ayının parasıını tam alıyor, ve bunu deposito olarak hemen istiyor. yani yaklaşık 940 dolar depozito, ve 50 dolarda başvuru ücreti istiyor. Onun dışında her şey dahil 1066 dolar ödeyeceğiz. Pazartesi sabah taşınıyoruz. O sabahta Yuki Potter bizi karşılıyıp, eşya konusunda yardımcı olacak. Bunları size yazıyorum, oradaki arkadaşlara bilgi verirsiniz. Mutlaka charter karşılasın, yoksa gelmeleri çok zor olur. Ve geldiklerinde 1-2 gün Berlin Days Inn de kalabilirler, yada direk Rajan'ın adersine gelebilirler, bizde yardımcı olmaya çalışırız.

Sevis kayıtlarımızı yaptık, ancak sosyal güvenlik için henüz gidemedik. Açıkçası en yakın ofis bize biraz uzak ve nasıl gideceğimizi henüz bilmiyoruz. Sosyal Güvenlik başvurusu için herhangi bir süre var mı? Çünkü 1-2 gün içinde halledemeyebiliriz. Merak ettiğiniz bir şeyler olursa bizi arayabilirsiniz. Sevgiler, Erdi Daşdemir

 

  Canlı DestekÇEVRİM İÇİ

  - Size nasıl yardımcı olabilirim?

  Konuşmaya Katıl
  Danışman Köşesi
  BESTE PEHLİVANBESTE PEHLİVAN
  Work&Travel Programında Erken Kayıt Neden Önemlidir?

  Bildiğiniz üzere Work and Travel sizlerin hayatınızı değiştirebilecek en kapsamlı program. Peki, bu programa erken kayıt yaptırmanın avantajları nelerdir?

  Devamı
  Tüm Makaleler

   
  #
  Tamam