CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE

WORK AND TRAVEL KATILIMCILARIMIZA ÖNEMLİ DUYURU

Programınızı hiçbir kesinti olmadan & yeni sezonda da ekstra ücret farkı ödemeden seneye erteleyebilirsiniz!

WORK AND TRAVEL KATILIMCILARIMIZA ÖNEMLİ DUYURU

 

Öncelikle katılımcılarımızın, ailelerinin ve diğer tüm sevdiklerinin sağlığının iyi olduğunu umuyoruz. Tarihi bir olaya tanıklık ediyoruz ve geçtiğimiz süreçte her yeni gün beraberinde yeni belirsizlikleri de getirdi. Mart ayından itibaren ülkemizi ve sonrasında tüm Dünyayı etkisi altına alan COVID-19 pandemisinin yaratmış olduğu belirsizliklerin, katılımcılarımızın da yaz için olan hayallerini ve planlarını ayrıca bir belirsizliğe sürüklediğini de biliyoruz. Summer Work and Travel kültürel değişim programı gibi bir programa başvurarak, tüm başvuru işlemleri süreçleri sorunsuz bir şekilde ilerliyorken, hayallerini gerçekleştirmelerine az kalmışken, öğrencilerimizin bundan mahrum kalma ihtimali bizleri de üzmektedir. CAMPUSEDU olarak katılımcılarımızın programa kayıt oldukları ilk dakikadan itibaren kendilerine Amerika’da çalıştığımız sponsorlarımızla beraber hizmet sunmak nasıl ilk önceliğimiz olduysa, yine katılımcılarımızın sağlığını ve güvenliğini de önemsediğimizi ve yine ilk önceliğimiz olduğunu belirtmek isteriz.

 

11 Mart tarihine kadar CAMPUSEDU olarak katılımcılarımızın yarısına yakınına vizelerini aldırmış, kalan yarısının tamamına yakını için de Amerika’dan DS2019 ve SEVIS belgelerinin sponsorlarımız tarafından gönderilmesini sağlamıştık. Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca tarafından ülkemizde 11 Mart tarihinde ilk vakanın görüldüğü açıklandıktan sonraki süreci bizler gibi sizler de deneyimlediniz. Hepimizin sağlığı ve salgının kontrol altına alınabilmesi için peş peşe önlemler alındı. Bunların bazıları bizlerin ve sizlerin SWT programının başvuru sürecini sorunsuz bir şekilde yürütmemizi zorlaştırdı. Örneğin ofis ortamından evde online hizmete geçmemiz, üniversitelerde online eğitime geçilmesiyle akademik takvimlerinizin değişme durumu, sonraki YÖK kararları ve uygulamalı derslerin yazın yapılma ihtimali, vize randevularının iptal edilmeye başlanması, uçuş iptalleri, salgının Amerika’da da ileri derecede yayılması vb. gelişmelerle karşılaştık. Yüzyılda bir rastlanan böylesi bir krizi elimizden geldiğince en iyi bir şekilde yönetebilmek için yeri geldi gece gündüz çalıştık. Sadece Türkiye’de alınan kararlar değil, bizleri Amerika’da alınan kararlar da doğrudan ilgilendiriyordu, etkiliyordu. Gelişmeleri yakından takip edip, sponsorlarımızla koordineli ve yoğun bir şekilde sürecin aksamaması için emek verdik, çaba gösterdik. Geçen zamanda katılımcılarımızın ve Amerika’daki işverenlerin mağduriyetini en aza indirebilmek için çalışmalarımızı sürdürdük. Sizlerin de son iki aydır sıkça duyduğu “önümüzdeki iki hafta çok kritik” söylemleri, Türkiye’de ve Amerika’daki yetkili makamlardan yapılacak açıklama tarihlerini beklememizi gerektirdi. Sonunda çalışmalarımızı, katılımcılarımıza en iyi ne sunabiliriz noktasına getirdik. 18 Mayıs Pazartesi günü ve 23 Mayıs Cumartesi günü yaptığımız iki farklı duyuru ile katılımcılarımıza kendilerine sunulan seçenekleri duyurmuş olduk. Kendilerine şu zamana kadar göstermiş oldukları sabır, bizimle olan iş birliktelikleri ve anlayışları için tekrar teşekkür ederiz.

 

Sponsorlarımızın verdikleri taahhütleri yerine getirmeleri koşuluyla, yine çalıştığımız sponsor kuruluşlarla beraber karar alınarak, katılımcıların CAMPUSEDU ile imzalamış oldukları aracılık hizmet sözleşmesindeki iptal ve iade ile ilgili maddeler daha farklı şartlar içermesine rağmen, COVID-19 pandemisi ve beraberinde getirmiş olduğu ve doğrudan öğrencilerimizi de etkileyen olumsuzluklardan ötürü aşağıda sıraladığımız seçenekleri katılımcılarımız için en az mağdur olabilecekleri şekilde oluşturduk.

 

1.SEÇENEK: PROGRAMA DEVAM ETMEK

2.SEÇENEK: PROGRAMI SENEYE AKTARMAK

3.SEÇENEK: PROGRAMI İPTAL ETMEK


1.SEÇENEK: PROGRAMA DEVAM ETMEK 

Program şu an için resmi makamlar tarafından iptal edilmemiş durumdadır. Bu sebeple isteyen katılımcılar programlarına devam edebilirler. İşverenler program başlangıç tarihlerinin değişmesine ya da katılımcının normal tarihten daha geç gidebilme durumuna rağmen, belli bir tarihe kadar geç gidebilecek katılımcıları kabul etme eğilimindeler.


 2.SEÇENEK: PROGRAMI SENEYE AKTARMAK

Programınızı 2020 için kayıt olmuş olduğunuz program ücretiniz üzerinden HERHANGİ BİR KESİNTİ OLMADAN VE HERHANGİ BİR FARK ÖDEMEDEN 2021 sezonuna aktararak kaydınızı yenileyebilirsiniz.

Sponsorlarımız bu sene iş yerleştirmesi yapılmış tüm katılımcılarımız için aynı işverenler tarafından seneye iş teklifi alabileceklerini, işverenlerin bu konuda çok istekli olduklarını belirttiler. Katılımcılara şu an için öngörülemeyen bir sebepten ötürü aynı işverene yerleştirilememe durumu olursa benzer işler sunulacağını, 2021 SWT kayıt süreci başlar başlamaz önceliğin bu sene programı deneyimleyememiş olan öğrencilere verileceğini duyurdular. Böylece işlemleri en erkenden tamamlanan ve vize başvurusu yapmaya hazır hale gelecek ilk grup öğrencilerimiz olabileceksiniz.  


3.SEÇENEK: PROGRAMI İPTAL ETMEK

Programını iptal etmek isteyen öğrencilerimiz ödemiş oldukları program ücretinden 400 USD bu zamana kadar yapılan hizmet bedeli ile cayma hakkını kullanıp programını iptal edebilirler. Ancak bu miktarın TAMAMININ İNDİRİM ÇEKİ (Voucher) olarak kullanılabilmesi için de bir çalışma yürüttük.

Detaylar şu şekilde:

*** 2021 SWT programına herhangi bir sebepten ötürü katılmayacak ya da katılım şartlarını yerine getiremediğinden ötürü katılamayacak öğrencilerimiz, CAMPUSEDU bünyesinde olan Amerika’da Maaşlı Turizm Stajı, Yurtdışı Dil Okulları (Amerika, Kanada, İngiltere, İrlanda, Malta, Avustralya, Fransa, İtalya, Almanya, İspanya), Yaz Okulları (10-18 Yaş) programlarına katılması durumunda eğitim ücretlerinde İNDİRİM olarak kullanabilirler.

  

CAMPUSEDU Bünyesinde Olmayan Bir Programa Katılmak İstemeniz Durumunda: 

Örneğin Avustralya Sertifika Programları, Kanada Sertifika Programları, İngiltere Lisans Yüksek Lisans, Kanada Lisans, Amerika Sertifika Diploma Eğitimleri, Amerika Lisans Yüksek Lisans, Online Lisans ve Yüksek Lisans Eğitimleri, İrlanda Lisans Yüksek Lisans, Kanada College (1-3 yıla kadar çalışma izni) ve bir cok program seçeneğini sizlere sunabilmek için A2 Yurtdışı Eğitim Fuarları organizatörlerinden olan, Yurtdışı Eğitim Sektöründe önde gelen prestijli ve Ankara-İstanbul-İzmir-Eskişehir-Bursa-Bolu’da şubeleri olan EğitimAL Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iş birlikteliği anlaşması yapmış bulunuyoruz. EğitimAL ile bu programlardan herhangi birine katılmak istemeniz durumunda yine 400 USD’lik İNDİRİM hakkınızı kullanabileceksiniz.

400 USD’lik İNDİRİM ÇEKİ Kullanım Şartları & Avantajları:

 • İndirim Çeki 07.2022 tarihine kadar geçerlidir.
 • İndirim çeki CAMPUSEDU’nun bünyesinde bulunan programlar için CAMPUSEDU’de, CAMPUSEDU bünyesinde olmayan programlar için de EğitimAL’da kullanılabilir.
 • İndirim çekini bu programlardan birine katılmayı düşünen aile bireylerine, akrabalarınıza ya da arkadaşlarınıza transfer edebilirsiniz.

 

Programını iptal eden katılımcılarımıza eğer varsa iadeleri ilgili sponsor kuruluşun yapacağı geri ödeme CAMPUSEDU’ya ulaştıktan sonra 2020 yılı ARALIK ayından itibaren yapılmaya başlanacaktır. İadeler USD cinsinden yapılacaktır. 


Sponsorlarımız veya Türkiye ve Amerika’daki devlet kurumlarınca pandemi ve halk sağlığına ilişkin önlemlerde herhangi bir değişikliğe gidilirse CAMPUSEDU yukarıdaki seçeneklerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. 

Tüm katılımcılarımıza ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

CAMPUSEDU WAT TEAM 

  Canlı DestekÇEVRİM İÇİ

  - Size nasıl yardımcı olabilirim?

  Konuşmaya Katıl
  Danışman Köşesi
  SEDEN SABUNCUSEDEN SABUNCU
  Work and Travel Programı Sırasında International Housing’de Kalmanın Faydaları

  Kendi ülkemizde ne yaparsak yapalım yabancı bir ülkede olduğu gibi yabancılarla iletişime geçmemiz maalesef pek mümkün değil. Fakat bu program sayesinde dünyanın her yerinden yaşıtımız insanlarla beraber güzel vakit geçirebilir, farklı kültürler hakkında en detaylı şekilde fikir sahibi olabiliriz.

  Devamı
  Tüm Makaleler

   
  #
  Tamam