CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE

Work and Travel Programında Karşılaşılan Sorunlarla Nasıl Başa Çıkılır?

Work and Travel Programında Karşılaşılan Sorunlarla Nasıl Başa Çıkılır?

Work and Travel Programında Karşılaşılan Sorunlarla Nasıl Başa Çıkılır?

Work and Travel programına katılan istisnasız her öğrenci herhangi bir konuda sorun veya sorunlar yaşamaktadır. Sorunlarınız yolculuk aşamasında, Amerika’ya ilk gittiğinizde, konaklamanızda, çalışma ortamınızda veya arkadaşlarınızla olabilir. Bu noktada önemli olan sizlerin soğukkanlı davranıp sorunu nasıl çözeceğinize odaklanmanızdır.
Karşılaştığınız sorunlar Amerika’ya alışamama, ev ve anne yemeklerine olan özlem, yalnızlık gibi kişisel bir sorun ise size tavsiyem dışarı çıkıp arkadaş edinmek olacaktır. Bu odanızdan çıkarak da gerçekleşebilir eğer eviniz kalabalıksa, evden dışarı çıkarak da gerçekleşebilir. Yeter ki siz arkadaş bulmak isteyin. Amerika’da arkadaş olabileceğiniz sizin gibi yüzlerce J1 öğrencisi var. Amerikalılar da bonus. En eğlenceli Work and Travel programları en sosyal, en aktif ve en çok arkadaşı olan öğrencilerin programıdır.
Eğer sorununuz işvereninizle, polisle veya yetkili bir kurumla ise Amerika’daki sponsorunuzla iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Sponsorunuz size gerekli olan tüm desteği sağlayacak ve sizleri yönlendirecektir. Aynı şekilde, bir sağlık sorunu yaşamanız durumunda sponsorunuza bildirmeniz gerekmektedir. Sizlerin Amerika’dayken sponsorunuzun yaptığı bir sağlık sigortanız bulunmaktadır. Bu sigortayı nasıl kullanacağınızı size gitmeden düzenlediğimiz oryantasyonda anlatmış olacağız. Aklınıza takılanları, sorularınızı tüm Work and Travel sürecinde danışmanınızla paylaşmayı da ihmal etmeyin.
Sorunlara rağmen hatta sorunlarıyla renklenen Work and Travel programı, bu yaşlarda elinize geçen mükemmel bir fırsattır ve en iyi şekilde değerlendirmek sizin elinizde.

İlginizi Çekebilir; Work and Travel Programında Valiz Hazırlama

Yorum Formu

 
#
Tamam