CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

Vize İşlemleri

Work and Travel J-1 vizesi, Amerika’ya giriş yapmak için ve kültürel değişim programları için geçerli olan bir vizedir ve bu vizeye DS-2019 formuyla birlikte başvurmak gerekmektedir. DS-2019 formu sadece size özel ve programınız ile ilgili bilgileri kapsayan çok önemli bir belgedir. Bu belgeyi titizlikle korumanız gerekir. DS-2019 formunun kaybolması durumunda ekstra ücret karşılığı sponsor kuruluş tarafından yeniden bastırılması gerekir.

Bu video Ankara A.B.D. Büyükelçiliği tarafından vize görüşme sürecini göstermek amacıyla hazırlanmıştır. Kendi Ülkenizde Geçirmeniz Gereken Minimum Zaman

J-1 vizesiyle bir programa katılmış olan adaylar ülkelerine döndükten sonra başka bir J-1 vizesiyle programa katılmak için en az 90 gün ülkelerinde geçirmelidirler.


Program Süresinin İhlali

Adayların DS-2019 formundaki bitiş tarihinden önce başka bir işe geçmeleri ve çalışmayı bırakmaları ailevi nedenlerle ülkesine dönmek zorunda olmanın dışında pek mümkün olmayan birşeydir. Böyle bir durumda CampusEdu ve ABD’deki partnerimizin sponsorluğu devam etmez.


Vizesi Bittiği Halde Dönmeyen Adaylar

Amerika’nın en önem verdiği nokta Work and Travel programına katılan adayların Work and Travel süresi ve vizeleri bittiğinde ülkelerine geri dönmeleridir. Vizesi bittiği halde dönmeyen adaylar yasal olmayan bir yolla Amerika’da bulunuyor olacaktır ve bir daha hiçbir şekilde Amerikan vizesi alamayacaktır.

Program sonunda her öğrenci Türkiye’ye dönüşünü CampusEdu'ye bildirmekle yükümlü, sorumludur!!!


Anti Trafficking Pamphlet (ÇOK ÖNEMLİ!!!)

Bu dosya insan kaçakçılığı hakkında Konsolosluk tarafından hazırlanan bir belgedir. ABD Konsolosluğu’nun gerçekleştirdiği acente eğitimlerinde bütün vize başvuru sahiplerinin bu belgeyi okuyarak vize görüşmesine gelmeleri gerektiği vurgulanmıştır. Belgenin içeriği konusunda sizlere vize görüşmeniz sırasında soru sorulacaktır. Bu yüzden bu belgeyi okumanız, bu belge içeriğiyle ilgili vize görüşmesinde gelebilecek sorulara rahat şekilde cevap verebilmeniz için çok çok çok önemlidir. Ayrıca belgedeki bilgilendirmeleri daha iyi anlayabilmeniz açısından Türkçe versiyonunu da aşağıda bulabilirsiniz. 

Canlı DestekÇEVRİM DIŞI

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
FATOŞ AKBABAFATOŞ AKBABA
Work and Travel Katılımcısıyken...

New York City... Elinde kahveyle kalabalık sokaklarda kaybolmak ne güzel olur, Redstairs’te saatlerce oturup sohbet etmek, şehrin ışıltısını izlemek nasıl keyifli olur...

Devamı
TÜLAY AYKUTELİTÜLAY AYKUTELİ
Neden Work and Travel?

Hepimizin bildiği gibi Work and Travel Amerika’nın başlattığı bir kültürel değişim programı. Bu program sayesinde hem Amerika’ya gitme olanağı kazanmış hem de biraz para kazanıp eğlenmiş oluyorsunuz...

Devamı
Tüm Makaleler

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Ece Y.
Ece Y. Work and Travel
"Öncelikle şimdiye kadar yaptığınız özverili çalışma için çok teşekkür ederim. Buraya geldikten sonra da maillerinizle beni yalnız bırakmadığınızı anlamak bana güven veriyor. "
Devamı
Ayşegül T.
Ayşegül T. Work and Travel
"Çok yabancılık çekmedim yani buralara ve ben burayı gerçekten çok sevdim ve özverili çalışmalarınızdan ötürü sizlere teşekkür ederim. Kendinize iyi bakın."
Devamı
 
#
Tamam