CAMPUSEDU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
CampusEdu Slider

WORK AND TRAVEL’DAN ÖNCE & WORK AND TRAVEL’DAN SONRA

Kısaca Work and Travel programının birey üzerindeki etkisini başlıktaki gibi özetleyebilirim.

2011 yılının yaz aylarında katıldığım bu programın üzerinden 7 yıl geçmiş olmasına rağmen, orada yaşadıklarımı dün gibi hatırlıyorum. Üniversite 1. sınıfın yazında katıldığım Work and Travel programı hayatımı olabildiğince güzel yönde etkiledi. Henüz 18 yaşındayken, yeni yeni yetişkin olduğumun farkına varırken, kendimi Work and Travel programı ile Amerika’da buldum. 3 ay süre ile kaldığım Amerika’da yaşadıklarımı özetlemek gerekirse çalıştım, gezdim ve bol bol tecrübe edindim diyebilirim.

Bu süre içerisinde ilk kez kendi paramı kazandım, büyük bir sorumluluk aldım, bambaşka bir kültürle tanıştım, birçok yeni arkadaş edindim, alışveriş yaptım ve çok eğlendim. Hayatımda hiç olmadığım kadar özgürdüm, istediğim her şeyi yapabiliyordum ve bu durum bana ciddi anlamda özgüven kazandırdı.

Her günüm neredeyse birbirinden farklıydı. Gün geçtikçe İngilizcemin nasıl geliştiğini fark edebiliyordum. Bütün yaz Amerika’da olmak benim için büyük bir maceraydı. Bu büyük macera beni ve hayata bakış açımı çok değiştirdi. Özellikle yabancı bir dil öğrenmek hayatımda birçok avantaj sağladı.

Work and Travel programına katılmanın bana kazandırdığı özgüven ile üniversite 3. Sınıfta iken Erasmus öğrenci değişim programına katıldım. Eğer Work and Travel programına katılmamış olsaydım, Erasmus için yeterli bir öğrenci olamayacaktım. Yunanistan’da 5 ay kaldım. Bu sürede üniversitedeki bazı derslere katıldım ve tabiî ki Avrupa’da ilgimi çeken şehirleri gördüm, gezdim. Amerika’da İngilizcemi geliştirdiğim için Yunanistan’da zorluk çekmedim ve Amerika’da başlayan maceram burada da devam etti.

Work and Travel programının bana sağladığı bir diğer avantaj da CampusEdu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ailesinin üyesi olmamı sağlamasıdır. Work and Travel ile edindiğim harika tecrübelerimi artık öğrencilerimizle paylaşıyorum. CampusEdu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile Work and Travel programına katılan tüm öğrencilere harika bir tecrübe edinmeleri için elimden geldiğince yardımcı oluyorum.

Damla ÇAMLIBEL 

  Canlı DestekÇEVRİM DIŞI

  - Size nasıl yardımcı olabilirim?

  Konuşmaya Katıl

   
  #
  Tamam